Hakkımızda
Ana sayfa
Ürünler
Kariyer
Destek
İletişim
Seminerler
Üretim için gerekli hammaddeleri belirlediniz, tartılması gereken hammaddeleri hesapladınız ve tartım emrini işçiye verdiniz. Acaba doğru tartılacaklar mı? İşin tam ortasında bir hammadde için eksi stoğa mı düştünüz? Ya da tartım miktarını hesaplarken hata mı yaptınız? Yazdığınız rakamları tartım işçisi yanlış mı yorumladı? Birbirine benzeyen hammaddeleri karıştırdı mı? Boya veya kimyasal mutfağında içiniz rahat değil mi?

Bir kaç tıklama ile üretim emri hazırlama ve  bu emirde yer alan hammaddelerin (toz, granül, sıvı vb) otomasyona gerek kalmadan, ekonomik, hızlı ve hatasız tartılmasını sağlamak amacına yönelik çözümdür. Hammadde anlık stok takibi, iş emri takibi, excel bağlantılı zengin üretim ve stok raporlama gibi ilave özelliklerle donatılmış sağ kolunuz. WeighTRUE, izlenebilir/arşivlenebilir tartım prosesi!
Renk onaylarında müşterilerle yaşadığım yorum farklarından kaynaklı sorunların çözüm önerileri çok pahalı. Ekonomik çözüm var mı?
Hammadde tartım emirlerinin hatasız  tartıldığından emin olmanın ekonomik ve etkili bir yolu var mı dersiniz?
Bir rengin formülünü bulabilmek için harcadığım zaman, malzeme ve personel maliyeti canımı çok sıkıyor. Yok mu bunun ilacı?
Arayışlar çok ama çözümün adresi tek. Tekstil (konfeksiyon, iplik/kumaş/parça boyama), plastik, PVC, masterbatch, boya (iç/dış cephe, endüstriyel), ahşap, marine, pigment/pasta, mürekkep, beyaz eşya, mobilya akseuar, kenar bantları, her türlü kaplama (ahşap, emaye, porselen, eloksal vb.), deri/flok/suni deri, kimya, kozmetik ve diğer sektörler için geliştirilmiş çözümlerimiz için arayınız.
Renk ölçüm cihazlarımızı aynı zaman da örtücülük testleri için de kullanabileceğinizi biliyormuydunuz?
Elinizde bir renk ölçüm cihazı var ise, firmamızdan da temin edebileceğiniz özel çift renk zebra kartlar sayesinde numunelerinizin örtücülük, geçirgenlik, şeffaflık, opaklık teslerini de yapabilirsiniz.

Islak numunelerinizi (boya, mürekkep, pasta) rakle vasıtasıyla istediğiniz kalınlıkta zebra kart üzerine uygulayabilir veya fiziksel numunelerinizi (cam, plastik, streç, jelatin, kağıt, kaplama, pvc gibi) zebra kart üzerine yerleştirerek kullanabilirsiniz.
Tepeden, kuş bakışı izlemek hakimiyeti arttırır. Hakimiyet ise doğru karar almanın en önemli şartıdır. Doğru karar başarı demektir.

BossArt işte bunun için tasarlandı. Tıpkı bizim de sizler gibi işimizde takip etmemiz gereken yüzlerce konu, personel, proje, teklif, ziyaretler, testler, numune çalışmaları, siparişler, şirket içi/dışı faaliyetler var. Tıkanan konular var, kritik zamanlaması olan konular var.

Hepsini tepeden izlememize olanak verecek bir yazılımı önce kendimiz için geliştirdik.Artık işler bir safhada takılmıyor ya da hemen haberimiz oluyor. Sonra bu yazılımı çok beğendik ve esnek hale getirip sizlerin de beğenisine sunduk. Kendi iş akışınızı yazılıma tanımlıyorsunuz ve ardından  sırtınızı yaslayıp başlıyorsunuz izlemeye. İş elektronik ortamda o departmandan bu departmana akıyor.

Bu arada yönetici pozisyonunda olan kişi(ler) hepsini tepeden anlık izliyor. Hangi iş nerede tıkandı? Hangi iş hangi kişide ne kadar bekledi? İş şu an hangi aşamada? İşle ilgili ne karar alındı? gibi yüzlerce sorunun yanı sıra, iş yükü dağılımları, başarı puanlamaları, personel verimliliği gibi kritik konularda istendiği an raporlama imkanıyla patronların, müdürlerin,  yöneticilerin sağ  koludur BossArt.
COLORAIO
Color All-in-One
BOSSART
Bird's eye management
WeighTRUE
Traceable weighing
WeighTRUE
Traceable weighing
COLORAIO
Color All-in-One
BOSSART
Bird's eye management
Daha fazla bilgi
ERP, MRP türü veya dispenser/dozlama sistemleri için yazılımlar geliştiriyoruz ve müşterilerimde bulunan renk ölçüm cihazları ile kendi yazılımımızı entegre etmek, ölçümler almak ve hesaplamalar yapmak istiyoruz. Var mı bir yolu?
Daha fazla bilgi
Daha fazla bilgi
COLORAIO
Transperancy
Daha fazla bilgi
COLORAIO
MultiQC
Daha fazla bilgi
Çoklu üretim hatlarında, her bir hattaki malın rengini üretimin başından sonuna kadar takip etmek, arşivlemek ve raporlamak istiyorum. Ne yapmalıyım?
COLORAIO MultiQC tam da bu amaç için üretildi. Tüm hatlardaki (mak. 133 hat) rengi tek bir ekranda takip edebilir. Renk değişimlerini üretimin başından sonuna kadar takip edebilir, sapmaları tespit edebilir, saklayabilir ve istendiğinde geriye yönelik raporlamalar alabilirsiniz. Her bir hattaki üretim, farklı renklerde veya aynı renk olabilir. Özellikle, kenar bandı, kablo kanalı, boru, profil, pvc gibi ektrüzyon sektörlerinde veya çektirme hatları gibi çoklu hat uygulamaları için idealdir.

Üretim hatlarından periyodik olarak numuneler, her bir hat özelinde ölçülür ve ekranda grafiksel olarak gösterilir. Bu değerler, istendiğinde geriye yönelik raporlamalar için arşivlenir. Standart renkleriniz önceden kaydedilebilir ve üretim başlangıcında bu renk arşivden çağırılabilir ve üretimin bu renk referansına göre takip edilmesine olanak sağlanır. Yeni bir renk istendiğinde, arşivdeki renklerden en yakın olanı ile eşleştirme yapılabilir. Renk düzeltme müdahale önerileri alınabilir.
Mühendislik Sanatları Merkezi