Hakkımızda
Ana sayfa
Ürünler
Kariyer
Destek
İletişim
Seminerler
COLORAIO
Color All-in-One
BOSSART
Bird's eye management
WeighTRUE
Traceable weighing
Mühendislik Sanatları Merkezi
Ambalaj dolum makineleri
FillArt
Kullanım alanları: Boya, Mürekkep, Kimyasal 
Üretimi tamamlanmış boya, mürekkep, kimyasal gibi sıvı ürünlerin teneke  veya plastik ambalajlara dolumunun yapılması amacına yönelik makinelerdir.

Talep edilen hız ve hassasiyete bağlı olarak volumetrik veya gravimetrik modelleri olan FillArt, üretim kazanından teneke veya plastik ambalajlara dolum yapar.

Müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda özel tasarımlarda mümkündür.
Sistemin ana kumanda panosu üzerinde standart olarak 4 adet buton bulunur. Bu butonlar, makine kurulduğunda müşterinin ihtiyacı olan miktarlara göre (ör. 750gr, 2,250gr, 4,000gr, 10,000gr gibi) programlanır. Kullanıcı üretim kazanını makineye bağladıktan sonra, bu pano üzerinden dolum miktarını seçer. Her yeni boş ambalajı dolum nozulunun altına yerleştirdikten sonra, hemen yanındaki "Başla" butonuna tıklayarak dolum işlemini başlatır. Dolum miktarı seçili miktara geldiğinde nozul otomatik olarak kapanır ve bir sonraki dolum işlemi için yeniden "Başla" butonuna basılmasını bekler.

İstenildiğinde, 4 adet sabit değerli butonların sayısı arttırılabilir veya tuş takımı ilavesiyle istenen miktarın serbestçe girilmesi de sağlanabilir.

Üretim kazanından dolum yaparken istenirse süzme sistemi entegre edilebilir.

Dolumu yapılan ambalaj basit bir şekilde, makine üzerindeki avare rulolar vasıtısıyla kenara alınır.